Velký návrat (30. 10.)

rozepsáno | † 16. 02. 2011 | kód autora: xou

O je. To zas byl den. Už jen hned ranní vstávání, které samo o sobě předvídalo přicházející hrůzu ... a nemyslím tím jen ten vichr ... ačkoli by se nadneseně dalo říct, že s sebou kromě vlastní síly přinesl i to mé neštěstí. Ranní průvodní negativní pocity a myšlenky mně ale přesto neodradily od cesty do školy. Navíc mám na mysli stále rady všech z oblasti zajímající se sociální fobií - a sice, že se člověk NESMÍ expozicím vyhýbat, ale naopak se jim MUSÍ vystavovat, chce-li se vyléčit.

Ovšem hned první hodina opět potvrdila drtivou skutečnost, ža snaha ošálit vlastní mysl není zdaleka tak jednoduchá. V předmětu jsme po řadě každý měli číst určitý text a následně jej přeložit. Čím víc se ke mně řada blížila, tím děsivější pocity paniky se mně zmocňovaly. Ať kdo četl cokoliv, já jsem nevnímala nic jiného, než to, že za chvíli to přijde. A usilovně jsem si snažila autosugestivně vnutit myšlenku, že to zvládnu. Zvládla. Tak tak. Ale vnitřně jsem zažila strašné zhroucení. Třásla jsem se a vzpamatovávala ještě dalších 10 minut.

Pokud byl prožitek z první hodiny zdrcující, pak následující hodina dalšího předmětu byla naprostou apokalypsou. Jelikož jsme probírali určitou strategii, měli jsme ji pak každý aplikovat na případ, který se nás kdy osobně dotkl. Opět popořadě, každý sám za sebe .. Rozum mi v tu chvíli nedokázal velet nic jiného, než útěk. Zvažovala jsem, zda se zvednout, odejít či neodejít .. zase jsem se dostávala do jiného stavu vnímání. Panika se zvyšovala tak rapidně, že jsem se roztřásla jak osika a srdce mi bilo tak, že to šlo vidět! .. Věškerá síla jako by se mi odčerpávala ze svalů, aby zásobovala energií všechny hrozné pocity a celý můj organismus propukl v naprosté vnitřní zhroucení. ... Mluvila jsem. Ale hrdlo jsem měla tak stažené a hlas tak tenký, že snad ani nepřipomínal můj skutečný hlas. Nevím, co si mysleli ostatní. Pak se dostavilo naprosté vyčerpání a neschopnost čehokoliv - tak tak, že jsem se postavila na vlastní nohy.

Doufám, že si toho snad nikdo nevšiml, ačkoliv vím, že to bylo nepřehlédnutelné. ...

Pane bože, kdy tohle přejde? ...

30.10.08 13:13


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.